Kompletny system na 1m2 zawiera:
1m2 Styropianu
4kg Zaprawy do przyklejania styropianu
4szt Łącznika plastikowego
1,1m2 Siatki 145g/m2
3,5kg Zaprawy do zbrojenia siatki
0,2 litra gruntu w kolorze
2,5kg Tynku 1,5mm w kolorze
5 lat Gwarancji na System Dociepleń Termo Bravo.
System Dociepleń producenta TERMO BRAVO posiada wszystkie niezbędne aprobaty, atesty oraz wyróżnienie aprobatą unijną ETA co oznacza iż jest dopuszczony na wymagające europejskie rynki jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania itp.
Producent na rynku polskim od prawie 15 lat, więc produkt sprawdzony i na bieżąco dostosowywany do norm i wymogów rynku.
Nasze produkty nie są najtańszymi na rynku produktami lecz Sprawdzonymi Wysokiej Jakości Produktami w Rozsądnej Cenie.
Ogólna charakterystyka systemu dociepleń
Docieplenia oferowane przez naszą firmę to świetny sposób na ocieplenie budynków nowo powstałych jak i zamieszkałych. Na warstwowy układ składają się poszczególne materiały do ociepleń: wysezonowane płyty styropianowe, warstwa zbrojona wykonana z zaprawy klejowej i siatki szklanej oraz wyprawa tynkarska. Oprócz właściwości izolacyjnych nasze systemy dociepleń zapewniają także szeroki wybór barw oraz faktur tynków co sprawia że wykonane fasady wyglądają nowocześnie i bardzo estetycznie.
Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być odpowiednio równe, mocne, suche i wolne od wszelkiego typu zanieczyszczeń, które zmniejszają przyczepność zaprawy. Przy pomocy młotka należy sprawdzić jakość podłoża, a następnie odbić do warstwy nośnej luźne, odstające elementy starych murów. Używając zaprawy wyrównującej wyrównujemy nieduże nierówności. Aby zwiększyć przyczepność i zlikwidować ewentualne zapylenie powierzchni można zagruntować w zależności od rodzaju chłonności podłoża.
Przyklejanie płyt styropianowych i zatapianie siatki
Przed przystąpieniem do realizacji docieplenia ważne jest, aby zakończyć wszelkie roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, które mogą przyczyniać się do wzrostu poziomu wilgotności (m.in. wykonywanie posadzek i tynków itp.). Montaż styropianu można zacząć od przymocowania wypoziomowanej startowej listwy cokołowej, koniecznie z „kapinosem”, której zadaniem jest - oprócz ochrony - wyznaczenie poziomu pod ocieplenie. Możemy też zastąpić ją narożnikiem z siatką, który w późniejszym czasie należy dokładnie obrobić klejem.
Idealna temperatura otoczenia do przyklejania płyt styropianowych wynosi od 5-25oC, najlepiej jeśli pogoda jest bezdeszczowa (instrukcję oraz warunki można zawsze znaleźć na opakowaniu). Przy bardzo silnych wiatrach i dużym nasłonecznieniu należy zastosować specjalne siatki ochronne, które skutecznie zabezpieczają przed nadmiernym odparowaniem wody i wiatrem. Do przyklejania płyt styropianowych należy stosować zaprawę klejową przeznaczoną do tego typu prac (np. Termo 1).
Styropian
Sposób nakładania zaprawy klejowej na płyty styropianowe zależy od podłoża. W przypadku równych, otynkowanych powierzchni można nakładać ją cienkowarstwowo za pomocą packi zębatej o zębach kwadratowych 8 lub 10 mm. Natomiast w wypadku muru nieotynkowanego na płyty styropianowe nakłada się masę klejową na brzegach pasami o szerokości 3 do 4 cm, zaś na pozostałej powierzchni plackami w ilości 10-12 (placki powinny zajmować nie mniej niż 40% całej powierzchni płyty). Inna metoda polega na nakładaniu masy klejowej plackami w ilościach od 10 do 12 bez kleju na brzegach płyty (oddychanie ściany - lepsza cyrkulacja oraz wentylacja). Aby zwiększyć przyczepność po wstępnym związaniu zaprawy klejowej (tj. po 1-3 dobach, w zależności od pogody) należy dodatkowo zastosować na każdą płytę kołki z tworzywa sztucznego w ilości podanej w projekcie ocieplenia, jednak nie mniejszej niż 4 sztuki na 1m2. Długość kołka należy dostosować do rodzaju ściany (minimalne zagłębienie kołka w ocieplanej ścianie powinno wynosić 6-8 cm, nie licząc tynku). Przy wklejaniu siatki z włókna szklanego zaprawę klejową (Termo 2) nanosi się na płyty styropianowe ciągłą warstwą o grubości 3mm, rozpoczynając od góry pasmami o szerokości siatki. Zaraz po nałożeniu siatkę należy wcisnąć w środek za pomocą pacy stalowej, aż do całkowitego zatopienia. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić 3-5 mm.
Gruntowanie i wykonywanie wypraw tynkarskich
Po całkowitym wyschnięciu kleju, czyli po czasie nie krótszym niż 24 godz. można przejść do zagruntowania podłoża metodą malarską stosując wyprawę pod tynk. Głównym celem gruntowania jest zwiększenie przyczepności, a także zmniejszenie chłonności oraz alkaliczności podłoża (co jest szczególnie ważne przy tynkach akrylowych) oraz podbarwienie podłoża. Czas schnięcia wynosi ok. 24 godzin - w zależności od temperatury oraz wilgotności powietrza. Ostatnią fazą procesu docieplenia jest wykonanie ozdobnej warstwy tynkarskiej. W naszej ofercie znajdą Państwo tynki akrylowe, silikatowe, silikonowe oraz żywiczne (mozaikowe) w szerokiej gamie kolorystycznej. Posiadamy własny, najnowocześniejszy mieszalnik tynków (sterowany komputerowo), zatem czas oczekiwania na gotowy produkt jest bardzo krótki.
Galeria zdjęć